Przyszłość marketingu internetowego


Dziś materiały wideo w internecie znajdziemy nie tylko na YouTube- są niemal wszędzie. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta. Video jest szybkie, atrakcyjne, ma ogromny potencjał oraz mnóstwo zastosowań. To wszystko czyni je doskonałym narzędziem marketingowym. Szczególnie w ostatnim czasie, kiedy w marketingu popularnym trendem jest naturalność i subtelność. Klienci cenią formy, które nie są nachalne i krzykliwe. Takie, które ich nie przytłaczają, a dostarczają wiedzy i przydatnych rozwiązań. Dlatego video marketing tak skutecznie podbija ich serca

video marketing

Cel

W świecie marketingu nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlatego, jeśli uważasz, że treści wideo są czymś czego Twoja firma właśnie teraz potrzebuje odpowiedz sobie na pytanie- jaki będzie ich cel? Czy film ma pomóc w promocji marki, produktów, ma zwiększyć sprzedaż, a może będzie sposobem na wyprzedzenie konkurencji? To bardzo ważna informacja, która pomoże nam w stworzeniu filmu idealnego. Video marketing to proces, dlatego aby osiągnął sukces, jego podstawy muszą być bardzo solidne.

Odpowiedni kanał

Zastanów się w jakich kanałach powinien być wyświetlany film. Do wyboru masz wiele możliwości. To może być YouTube, media społecznościowe, strona Twojej firmy, a nawet telewizja. To bardzo ważne, ponieważ wybór kanałów wpływa na długość filmu i jego scenariusz. Co więcej,każdy portal ma swoje przeznaczenie i charakterystycznych odbiorców, o których należy pomyśleć przy tworzeniu filmu.

Właściwy format

Znając cel i grupę docelową spróbuj do tych kryteriów dopasować właściwy format wideo. Do wyboru masz bardzo wiele opcji! To może być filmik o o firmie, filmik instruktażowy, samouczek wideo, demonstracja produktów, opinie klientów o firmie, wywiady, animacje… Ważne, aby wybrać format, który pozwoli zaangażować użytkowników oraz zwiększyć widoczność Twojej marki.

Warto słuchać klientów

Treści audiowizualne mają trzy podstawowe zadania. Mają bawić, dostarczać wiedzy i informacji. I oczywiście powinny być przekazane w atrakcyjnej i interesującej formie. Wideo, które spełnia te kryteria, to niemal produkcja idealna. Co będzie pomocne w jego produkcji? Przede wszystkim wiedza o oczekiwaniach i problemach Twoich klientów. O tym co lubią, czego nie lubią, co ich interesuje i jak spędzają swój wolny czas. Jeśli znasz dobrze swoją grupę docelową, Twoje wideo szybko odniesie sukces.

Video buduje zaufanie

Czy wiesz dlaczego filmiki online mają dużą przewagę nad innymi narzędziami marketingowymi? Dlatego, że nadają markom ludzkie oblicze. Jeśli w Twoim filmiku występują prawdziwi ludzie, zdobywa on o wiele większe zaufanie. Nie warto kłamać i koloryzować- klienci szybko wyczują fałsz. A raz straconego zaufania nie da się tak szybko odbudować.

Cykliczność

Dlaczego ludzie tak kochają seriale? Ponieważ mają wciągającą fabułę oraz każą nam wiernie czekać na kolejny odcinek. To skutecznie zwiększa naszą ciekawość, chcemy jeszcze i jeszcze… To tendencja, którą warto wykorzystać również w strategii wideo marketingowej. Buduj ciekawość swoich odbiorców! A jeśli zobowiązujesz się regularnie dostarczać kolejne treści, musisz tej obietnicy dotrzymać.

Twój marketing nie działa? Kliknij i sprawdź co się stanie.

Wypełnij brief