Przypływ jakościowych leadów w 3 miesiące - kampanie Google Ads dla usług projektowania animacji Case study Othix Studio

O Kliencie

Nasz Klient Othix Studio specjalizuje się w projektowaniu wysokiej jakości grafik 3D, animacji 3D i 2D, prezentacji oraz wizualizacji architektonicznych. Całym procesem tworzenia animacji zajmuje się kompleksowo  – od koncepcji po postprodukcję.

Othix Studio stawia przede wszystkim na zadowolenie klienta. Usługa opiera się na najnowszych technologiach, które przekładają się na udaną współpracę.

Początek współpracy

Współpracę z Othix Studio rozpoczęliśmy w listopadzie 2023 roku. Przedtem Klient prowadził samodzielnie kampanie na Facebooku. Doradziliśmy jednak, że większe i bardziej wartościowe ilości leadów będzie w stanie pozyskiwać poprzez Google Ads.

Przeprowadziliśmy szczegółowy brief, który miał na celu zbadać potrzeby Klienta oraz ustalić, jaki rodzaj konwersji jest dla niego najbardziej interesujący. Głównym celem okazało się pozyskanie leadów na wykonanie na zamówienie animacji/filmów produktowych. Klient określił, że chciałby pozyskiwać kontakt od zainteresowanych użytkowników poprzez:

 • połączenia telefoniczne,
 • formularze kontaktowe.

W związku z tym właśnie takie formy kontaktu ustawiliśmy na koncie jako konwersje. Przeanalizowaliśmy również specyfikę biznesu naszego Klienta. Wywiad w tym obszarze pomógł nam ustalić, jaką strategią powinniśmy kierować się w przypadku słów kluczowych.

Obszar naszych działań reklamowych Google Ads ustaliliśmy na całą Polskę – Klient świadczy swoje usługi zdalnie.

 

Podjęte działania:

Po przeprowadzeniu szczegółowego briefu przystąpiliśmy do konfiguracji analityki.

Działania te obejmują konfigurację Google Analytics 4, a także odpowiednich tagów w usłudze Google Tag Manager. Tagi te odpowiadają za przesyłanie informacji o poszczególnych zdarzeniach z witryny do GA4 oraz Google Ads. Dzięki nim w panelu Google Ads możemy obserwować poprawnie zliczające się konwersje. W Vilaro tworzymy również listy remarketingowe, dzięki którym możliwe jest następnie uruchomienie kampanii remarketingowych. Nasi specjaliści zapewniają kompleksowe wsparcie w zakresie analityki.

Celem naszych działań miało być pozyskanie klienta biznesowego, który chce zaprezentować w reklamie swój produkt za pomocą ciekawych animacji/filmów produktowych.

Do realizacji strategii wykorzystaliśmy kilka typów kampanii. W strukturze wdrożyliśmy klasyczną kampanię searchową, w której zdefiniowaliśmy najważniejsze dla klienta słowa kluczowe. Skonfigurowaliśmy również kampanię Demand Gen, której celem było zyskanie rozpoznawalności i tym samym wygenerowanie ruchu dla reszty kampanii. Postawiliśmy również na kampanię Performance Max dopinającą konwersje.

Prowadzone kampanie były przez nas na bieżąco optymalizowane, tak by osiągały jak najlepsze wyniki.

Przykładowy wygląd naszych kampanii Google Ads: 

 • Kampania w Gmailu:

 

 • Kampania Demand Gen:

 

 • Kampania w Search:

 

Efekty współpracy:

Prowadzone przez nas kampanie Google Ads wygenerowały w 3 miesiące tyle leadów, że Klient nie był już w stanie przyjmować więcej zleceń. Nasze działania reklamowe zapewniły Othix Studio przypływ jakościowych projektów na kilka miesięcy wprzód – oznacza to, że cel współpracy został osiągnięty.

Nasze kampanie wygenerowały łącznie ponad 150 000 wyświetleń, które przełożyły się na blisko 3 800 kliknięć. Na szczególną uwagę zasługuje kampania searchowa – osiągnęła ona współczynnik CTR (stosunek kliknięć do wyświetleń) powyżej 9%, co świadczy o jej wysokiej skuteczności.

Chcesz rozwinąć swój biznes? To proste!

Zacznij od umówienia się na konsultację, poznamy Twoją firmę i wspólnie określimy strategię działań. Jesteś gotowy na wzrost?

Umów konsultację!

Zacznij z Vilaro


Kluczowe dla osiągnięcia wyniku:

 • Szczegółowy brief z Klientem, zbadanie indywidualnych potrzeb oraz ustalenie celów współpracy,
 • Kompleksowa konfiguracja analityki – Google Analytics 4, Google Tag Manager, list remarketingowych,
 • Przemyślane zaprojektowanie struktury reklamowej z wykorzystaniem różnych typów kampanii,
 • Kompleksowe wdrożenie kampanii (cele, grupa docelowa, budżet),
 • Bieżąca weryfikacja wyników reklamy oraz regularna optymalizacja,
 • Bezpośrednia współpraca i kontakt z Othix Studio.

Efekty współpracy

Ponad 9%
współczynnik CTR dla kampanii searchowej w Google
Prawie 3 800
kliknięć kampanii
3 miesiące
czas, w którym zebraliśmy jakościowe leady

Klient o współpracy:

Dziękuję za współpracę z Vilaro. Zacząłem polecać znajomym tę firmę, a to chyba najlepszy dowód na jakość, którą otrzymałem. Pomoc otrzymałem bardzo szybko, a leady zaczęły się pojawiać już po 2 tygodniach od rozpoczęcia kampanii.

Dostałem również krótkie szkolenie, jak zarządzać danymi kampaniami. Gdy będę mieć potrzebę na kolejne działania reklamowe, to na pewno wrócę do Vilaro.

Grzegorz Szpinda, Othix Studio